• מתמטיקה – מטרת שיעורי המתמטיקה היא לאפשר לתלמידים לשלוט בנושאים מתמטיים מרכזיים, ולגלות את חשיבות דיסציפלינה זו ותרומתה לאנושות. במהלך השנה נבחן נושאים שונים בין היתר, אלגברה, סדרות חשבוניות, טריגונומטריה, גרפים, גאומטריה אנליטית, סטטיסטיקה והסתברות. לתלמידי הישיבה ניתנת האפשרות ללמוד במסלולים שונים של יחידות לימוד (3-5 יח')
  • מדעי המחשב – תלמידי ידידיה לומדים כיצד להשתמש בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת ומעמיקים במקצועות הבסיס של עולם המחשוב: החל ממערכות תקשורת, מערכות פתוחות, מערכות יישומים גרפיות, וכלה במערכות מידע וידע ומערכות קנייניות.
  • שפה וחברה – מסלול שפה וחברה של ידידיה כולל אנגלית, לשון, היסטוריה ואזרחות. במהלך שנת הלימודים נבחנים טקסטים ספרותיים שונים וסוגיות דקדוקיות ולשוניות הן בעברית והן באנגלית. כמו כן נסקרים ונלמדים אבני דרך ואירועים חשובים בהיסטוריה של העם היהודי לדורותיו.
  • הנדסה תעשיה וניהול – מטרת המגמה היא לטפח ולפתח תלמידים בעלי פוטנציאל לימודי, בתחום המדעי, ההנדסי והטכנולוגי ולהקנות כלים להבנת תהליכים בארגונים תעשייתיים וארגונים נותני שירות. בין היתר נלמדות פונקציות התכנון, הניהול והבקרה בארגונים וכן ערכים של איכות, אחריות, מצוינות ויוזמה.
  • גיאוגרפיה – תלמידי ידידיה לומדים להביט על העולם בעין בוחנת ולהעמיק בהבנת תופעות גאוגרפיות הקיימות סביבם. נושאי הלימוד כוללים שינויי אקלים והתחממות כדור הארץ, תהליך הגלובליזציה והשפעתו על תופעות ותהליכים כלכליים ותרבותיים במרחב הפיזי והיישובי. כמו כן, היבטים של תכנון ופיתוח מרחבי, ובכלל זה פיתוח בר-קיימא.
  • מדעי הטכנולוגיה – תכנית מדעי הטכנולוגיה מאפשרת לתלמידינו להכיר את החוקיות הקיימת בעולם ולהסביר תופעות טבע הקשורות לעולם החומר. כמו כן היא מהווה בסיס למקצועות מדעיים אחרים. תכנית הלימודים אמורה להציג בפני התלמידים דיסציפלינה מדעית על כל היבטיה.
  • חינוך גופני – מטרת העל של שיעורי החינוך הגופני היא לעצב, לפתח ולטפח אצל התלמיד דפוסי פעילות והתנהגות גופנית וספורטיבית, במסגרת עבודת צוות, בגבול הפוטנציאל האישי שלו, לשם הבטחת איכות חייו, בריאותו ואישיותו.
מלא/י את הטופס ונחזור אליך במהרהידידיה – מרכז חינוכי-תורני

ידידיה – מרכז חינוכי-תורני
רוטשילד 85
פתח תקווה 4947360

טל:072-2415060
פקס:072-2415070
info@yedid-ya.org.il

כתבו לנו