לימודי קודש
  • גמרא – תכנית לימודי הגמרא של ידידיה בעיון ובבקיאות מתמקדת בפיתוח יכולת למידה עצמאית בקרב התלמידים לצד העמקה ברש"י ותוספות וסיוע ביישום הידע ויכולות הניתוח שרכשו התלמידים בחיי היום יום. לצד השיעורים הכיתתיים, מתקיימים סדרי לימוד בשיתוף אברכים – תלמידי חכמים, המקנים לתלמידים את הכלים והכישורים ללמידה חוויתית באמצעות חברותות.
  • תנ"ך – במסגרת שיעורי התנ"ך, העיקרון המנחה את תכנית הלימודים הינו בניית ציר זמן כאשר האירועים השונים, ההנהגה והנבואה מהווים את מרכזו של ציר הרצף. בשיעורים דנים הנערים בסוגיות מעולם הפרשנות ומעמיקים בפרט ברש"י, גדול פרשני התורה. תכנית הלימודים מטפחת את ההזדהות עם דמויות המופת של התורה ואת המחויבות לעולם הערכים והמידות הנובע מן התורה, לצד הכנתם להצלחה בבחינות הבגרות.
  • הלכה – בישיבה ניתן דגש מרכזי על לימוד הלכות ותרגומן לחיי היומיום. צוות הישיבה מעודד את התלמידים לנתח באופן מעמיק סוגיות הלכתיות.
  • שיחות השקפה ומוסר – הישיבה רואה חשיבות רבה בטיפוח אישיותו של התלמיד והקניית ערכים, תוך שהיא מסייעת בעיצוב הזהות העצמית והמודעות החברתית. במסגרת התכנית נערכות שיחות מוסר שגרתיות מאת המשגיח, סדנאות קבוצתיות והרצאות אורחים.
  • מחשבת ישראל – קורסי מחשבת ישראל מתמקדים במכלול התרבות היהודית ומקורותיה. לימודי מחשבת ישראל כוללים מחשבת המקרא, מחשבת חז"ל, הפילוסופיה של ימי הביניים, ספרות הקבלה והחסידות והכרת הגותם של חכמי ישראל, תוך התמודדות עם טקסטים תיאולוגים.
  • יהדות – בלימודי היהדות מפתחים התלמידים זיקה בין לימודי יהדות לעולמה הרוחני ומתחזקים ביראת שמים, באהבת ישראל ובאהבת הבריות. במהלך השנה מכירים התלמידים היטב את סדר הדורות והרצף ההיסטורי של הפוסקים, לצד הכרת ספרי יסוד ביהדות וספרי הלכה כגון: מדרשי הלכה ואגדה, משנה תורה לרמב"ם, ספר החינוך, שולחן ערוך, קיצור שולחן ערוך ועוד.
מלא/י את הטופס ונחזור אליך במהרהידידיה – מרכז חינוכי-תורני

ידידיה – מרכז חינוכי-תורני
רוטשילד 85
פתח תקווה 4947360

טל:072-2415060
פקס:072-2415070
info@yedid-ya.org.il

כתבו לנו